İSTANBUL DÜĞÜN DIŞ MEKAN ÇEKİM ALANLARI PART I

Ahmet Özgür tarafından tarihinde yayınlandı

İstanbul Düğün Dış Mekan Çekim Alanları Part I Hava şartlarının dış çekime uygun olduğu durumlarda tercih edebilecekleri sevdiğim alanları yerleri yeni evlenecek çiftlere yardımcı olabilmek adına yazıyorum.

İSTANBUL BELGRAD ORMANI

İstanbul’un en meşhur ve bilinen mesire alanı ve tarihimizin önemli bir yeşi alanı bölgesi diyebiliriz.Doğa ile iç içe ve son günlerin popüler olan aksesuarları ile beraber düğün/nişan çekimleri için vazgeçilmez bir mekan, tabi yine hafta sonları yoğun olmasını göz önüne almanızı tavsiye ederim.


ŞİLE

İstanbul’un Anadolu yakasında Karadeniz Sahiline bakan güzel bir yerleşim alanı ve yeşil ile mavinin buluştuğu güzel yerlerden bir tanesi Şile‘dir.İstanbul Düğün/Nişan Fotograf Çekimi Mekanları arasında en çok tercih edilen yerlerden biri olarak sıkça görebilirsiniz.Sınırları içerisinde bir çok mekan vardır ve herbiri kendine özeldir.


ÇATALCA

İstanbul’un Avrupa yakasında oldukça geniş bir yüzölçümüne sahip ve bir ucu da Karadeniz Sahiline bakan güzel bir yerleşim alanı ve yeşil ile mavinin buluştuğu güzel yerlerden bir diğeridir. Çekim için bir çok yer mevcut olup keşfedilmesi gereken çok güzel yerleri bulunmaktadır.


BÜYÜK VE KÜÇÜK ÇAMLICA

İstanbul’un Anadolu yakasının belkide bilinen eski yerlerinden bri tanesi de Çamlıca Tepesi’dir. Filmlere konu olan bu merkanlarda hem doğa ağaçlar hemde İstanbul’un yedi tepe ünvanını aldığı teperlwerden biri olduğundan dolayı manzara anlamında hem fotograf için hemde keyif almak için gidilebilecek mekalar arasında gösterilmelidir. Açıkçası küçük çamlıca tepesini fotografik anlamda daha verimli buluyorum. Araç girişi vard ve standart giriş ücreti alınıyor. Çok vakti olmayan çiftler için merkezi bir yerde ve ulaşımı kolay bir yer.

İnstagram profilimde İstanbul’da bir çok yerde çekilmiş fotograflarımı inceleyebilirsiniz.

yazımı da okumanızı tavsiye ederim. Linkini eklediğim diğer seri de ise İstanbul Düğün/Nişan Fotograf Çekim Mekanları 2 de kapalı mekanlardan beğendiklerimi size aktarmaya çalıştım. Tabi yine bu blog yazımda ilettiğim açık mekanlara ilaveler oldukça yazımı güncel tutmaya çalışacağım. Düğünü veya nişanı olan çiftlerin fotograf çekimleri ile alakalı ihtiyaç duyacakları önemli bilgileri kendimce değerlendirip blog yazıları ile aktarmaya çalışacağım. Tamami ile kişisel tecrübelerim ve bizzat çekim yaptığım mekanlar ile ilgili bilgileri aktarıyorum. Umarım faydalı bir seri olur.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir